مصاحبه مهم وزیر آموزش و پرورش پیرامون امتحانات نهایی پایه یازدهم

مصاحبه مهم وزیر آموزش و پرورش پیرامون امتحانات نهایی پایه یازدهم

 

مصاحبه مهم وزیر آموزش و پرورش پیرامون امتحانات نهایی پایه یازدهم: وزیر آموزش و پرورش گفت: امتحانات نهایی برای پایه یازدهم امسال برگزار نخواهد شد و برگزاری این امتحانات به سال‌های آینده موکول شده است.

اجرای سه طرح مهم آموزش و پرورش در سال ۹۷

 سید محمد بطحایی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما، علت برگزار نشدن این امتحانات را ناهماهنگی در این وزارت‌خانه برای برگزاری این امتحانات و اطلاع رسانی دیر هنگام به دانش‌آموزان اعلام کرد و افزود: هماهنگی‌های لازم برای ارسال سوابق تحصیلی دانش آموزان پایه یازدهم به سازمان سنجش انجام نشده است و بنابراین، این امتحانات امسال برگزار نمی‌شود.

بطحایی گفت: امتحانات نهایی از سال آینده برای پایه یازدهم و دوازدهم اجرایی خواهد شد، ولی دروسی که به صورت نهایی برگزار می‌شود هنوز مشخص نشده است.
وی با بیان اینکه  برگزاری آزمون‌های ورودی به دوره اول متوسطه برای دانش آموزان ابتدایی امسال همچنان ممنوع است، درباره حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان خاطر نشان کرد: اگر مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان را رییس جمهور امضا نکند این آزمون ورودی همانند سال‌های گذشته برگزار خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش تنها با امضا و توشیح و تأیید رییس جمهور قابلیت اجرا پیدا می‌کند.

بطحایی با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: اطلاعیه برگزاری این آزمون یکی دو هفته آینده منتشر خواهد شد و در این آزمون ۱۸ هزار معلم به صورت پیمانی جذب آموزش و پرورش خواهند شد.در این آزمون معلمان همه دوره‌های تحصیلی پذیرش خواهند شد، ولی بیشتر جذب معلمان برای دوره ابتدایی خواهد بود.

وی از اجرای مرحله دوم رتبه‌بندی معلمان از مهر امسال خبر داد و افزود: اجرای این طرح نیاز به ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار دارد که بخشی از آن با اصلاح مدیریت منابع انسانی از محل منابع موجود تأمین خواهد شد.

اجرای سه طرح مهم در وزارت خانه آموزش و پرورش در سال ۹۷

وزیر آموزش و پرورش از اجرای ۳ طرح مهم در این وزارت‌خانه در سال ۹۷ خبر داد و گفت: این طرح‌ها شامل ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی در مدارس، تمرکززدایی و استقرار نظام کنترل و کیفیت در مدارس دولتی است.
بطحایی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش امروزه به شدت نیازمند تحول است و با سازوکار گذشته قابلیت رسیدن به اهداف متعالی تربیتی را ندارد.

وی افزود: آموزش و پرورش به سمت کاهش تمرکز در این وزارت خانه پیش می‌رود و اختیارات آموزشی به سطوح پایین‌تر به ویژه به مدیران مدارس تفویض خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به کمبود معلم در مدارس گفت: آموزش و پرورش در سال ۹۷ به شدت با کسری نیروی انسانی مواجه خواهد شد، زیرا ما امسال ۶۵ هزار فرهنگی بازنشسته خواهیم داشت که این میزان بازنشستگی در سال‌های آینده نیز افزایش خواهد داشت.
بطحایی  ادامه داد: آموزش و پرورش باید از روش‌های مختلفی برای تأمین نیروی انسانی خود استفاده کند تا با مشکل کمبود معلم در سال‌های آینده روبرو نشویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *