زمانبندی آزمون های مبتکران ۹۷

زمانبندی آزمون های مبتکران ۹۷

زمانبندی آزمون های مبتکران ۹۷ : موسسه مبتکران علاوه بر آزمون های دوره ای، آزمون هایی با سطح علمی بالاتر برای آزمون های مبتکران سال 97  دانش آموزان با استعداد و علاقمند  به تحصیل در مدارس برتر برگزار می کند.

 

 

 

 

 

 

.جدول زمانبندی آزمون های مبتکران سال ۹۷ را در زیر مشاهده بفرمایید

مقطع تحصیلی تاریخ برگزاری آزمون
 یازدهم  ریاضی-فیزیک ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
 چهارم دبیرستان  ریاضی و فیزیک ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
 پایه یازدهم  علوم تجربی ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
  چهارم دبیرستان  علوم تجربی ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
 پایه یازدهم  علوم انسانی ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
 چهارم دبیرستان  علوم انسانی ۱۳۹۷/۰۲/۲۱

 

زمانبندی آزمون های مبتکران ۹۷

آزمونهای دوره ای، ابزار پایش آموزش مدرسه و ابزار بازخوردگیری از فرایند یاددهی و یاد گیری است. مدرسه می تواند با این ابزار میزان تحقق اهداف آموزشی را در لایه های مختلف آموزشی مدرسه رصد نماید و نقاط  قوت و ضعف را به منظور جبران به معلمان و دانش آموزان گوشزد کند.

استفاده از آزمون ها برای تشخیص وتبیین وضع آموزشی موجود و برنامه ریزی برای رسیدن به وضع آموزشی مطلوب؛ یکی ازمهم ترین دغدغه های یک مدیر آموزشی تلقی می شود.

ویژگی آزمون های دوره ای مبتکران

مراحل آزمون متناسب با برنامه های آموزشی : تعداد آزمون ها بر اساس گامهای آموزشی ومتناسب با برنامه ی  مدرسه وبا رویکرد ارزش یابی تکوینی و تراکمی طراحی گردیده است.
هماهنگ با طرح درس معلم:محتوای آزمونهای دوره ای منطبق با طرح درس معلمان در مدارس طراحی شده است. به عبارت دیگر برنامه ریزی زمان بندی آزمون ها نوعی طرح درس است که به معلمان در فرآیند یاد دهی و یادگیری کمک می کند.
آسیب سنجی دقیق برای معلمان : معلمان مدارس به کمک گزارش ها و کارنامه های که پس از آزمون در اختیار آنان قرار  می گیرد می توانند آسیب سنجی مناسبی از عمل کرد دانش آموزان کلاس خود داشته باشند.
جامعه آماری مناسب: با توجه به برگزاری آزمون های دوره ای مبتکران در کل کشور و حضور گسترده ی مدارس و یک پارچگی آزمون از نظر محتوا اجرا و نمره گذاری در کل کشور، مدیران مدارس میتوانند با مقایسه ی نتایج آزمون وضعیت آموزشی مدرسه ی خود را به خوبی رصد نمایند. از طرف دیگر با توجه به این که طیف وسیعی مدارس موفق کشور اعم از تیزهوشان،نمونه دولتی ،غیر دولتی و دولتی در آزمون های دوره ای مبتکران حضور دارن. مدیران میتوانند عمل کرد دانش آموزان خود را با سایر دانش آموزان مدارس موفق مقایسه نمایند.
ایجاد انگیزه در دانش آموزان: آزمون ،امکان کاربست اموخته ها در موقعیت های جدید برای دانش آموزان فراهم مینماید. شرکت در جامعه آماری بالا و مقایسه با دانش آموزان کل کشور، انگیزه مناسبی در دانش آموزان برای یاد گیری بیشتر دروس ایجاد می کند.
تعیین حجم استاندارد برای هر آزمون: برنامه ی ازمون ها متناسب با زمانبندی تدریس دروس در کلاس درس و همچنین میانگین ساعت مطالعه دانش آموزان طراحی شده است.
تنوع کارنامه ها و گزارش های آزمون: بعد از برگزاری آزمون کارنامه ها و گزارش های مختلفی شامل کارنامه ی دانش آموز، کارنامه دبیر به تفکیک هر درس، کارنامه ی پیشرفته ی دبیر، کارنامه مشاور، گزارش کلی ریز نمرات داوطلبان، کارنامه ی مدیر، شامل گزارش مقایسه ای کلاس ها و مدارس، در اختیار تمامی ارکان مدرسه قرار می گیرد.

 

 آزمون مبتکران سال ۹۷ یازدهم  ریاضی-فیزیک , آزمون مبتکران سال ۹۷  چهارم دبیرستان  ریاضی و فیزیک

  آزمون مبتکران سال ۹۷ پایه یازدهم  علوم تجربی , آزمون مبتکران سال ۹۷ چهارم دبیرستان  علوم تجربی

 آزمون مبتکران سال ۹۷  پایه یازدهم  علوم انسانی , آزمون مبتکران سال ۹۷ چهارم دبیرستان  علوم انسانی

 پاسخنامه ی آزمون های مبتکران ۹۷ نتایج آزمون مبتکران ۹۷  بودجه بندی آزمون مبتکران ۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *