دو هفته آخر کنکور ۹۷

دو هفته آخر کنکور ۹۷

دو هفته آخر کنکور ۹۷ : در آستانه کمتر از ۲۰ روز مانده به کنکور سراسری ۹۷، آرامش را مهم‌ترین عنصر مهلت باقی‌مانده تا مهم‌ترین رویداد آموزشی کشور دانست و اظهار داشت: چه دانش‌آموزی که یک سال درسش را خوانده و چه دانش‌آموزی که درسش را نخوانده باید آرامش داشته باشد.

دو هفته آخر کنکور 97
دو هفته آخر کنکور 97

دو هفته آخر کنکور ۹۷

نقش حیاتی والدین دانش‌آموزان

اولین درجه آرامش از طرف پدر و مادرها به دانش‌آموزان منتقل می‌شود. والدین باید در این زمان کم باقی‌مانده در کنار فرزندانشان باشند و نکات لازم را به آن‌ها گوشزد کنند.

دانش‌آموزانی که برنامه منظمی داشته‌ و دروس را تمام کرده‌اند، باید به جمع‌بندی و مرور مطالب بپردازند. این دانش‌آموزان باید هر روز از خودشان آزمون بگیرند و میزان آمادگی خودشان را بسنجند.

دسته دیگری از دانش‌آموزان که در جمع‌بندی دروس ناموفق بوده‌اند، این‌ها هم نباید ناامید شوند. البته شرایط کنکور تجربی سخت‌تر از ریاضی و انسانی است چرا که متقاضی بیشتری دارد.

این دسته باید بر روی مسائلی که هر سال در آزمون سراسری تکرار می‌شود، تمرکز کنند و مطالب مهم هر درس را پیدا کند.

البته چنین دانش‌آموزی قطعا نباید به رتبه‌های بالا امید داشته باشد اما شرایط کنکور متفاوت است و ممکن است که هر اتفاقی رخ دهد.

دو هفته آخر کنکور 97

آزمون‌های جامع و شبیه‌ساز کنکور سراسری ۹۷

برخی به صورت یک روز در میان و برخی دیگر هم به صورت سه روز یک بار از خودشان آزمون می‌گیرند.

این آزمون‌ها باید همانند جلسه کنکور از ساعت ۸ صبح آغاز شوند و دانش‌آموزان باید خود را موظف کنند تا ساعت ۱۲:۱۰ در جلسه بنشینند  چرا که اجازه خروج از جلسه آزمون را ندارند.

پیشنهاد می‌شود که دانش‌آموزان آزمون شبیه‌ساز را با همان لباسی بدهند که می‌خواهند با آن به جلسه اصلی کنکور بروند.

دانش‌آموزان باید به پر کردن پاسخنامه‌ها عادت کنند.

بعضی از داوطلبان پاسخ تست‌ها را در کتابشان می‌دهند و این امکان کم‌آوردن وقت در جلسه کنکور را افزایش می‌دهد.

اصلی‌ترین مشکل دانش‌آموزان در جلسه کنکور

معمولا دانش‌آموزان درس‌خوان با کمبود وقت مواجه می‌شوند که باید با بودجه‌بندی صحیح زمان مراقب این مورد تاثیرگذار باشند. 

باید دقت داشت که هر چه میزان آمادگی شما چه از نظر علمی و چه از روحی در این روزها خوب باشد ؛ در جلسه ی کنکور به نفعتان خواهد شد.

دو هفته مانده به کنکور چه کنیم که کنکور۹۷ پزشکی قبول شویم

دو هفته مانده به کنکور سراسری ۹۷ و نکاتی که باید بدانیم

دو هفته آخر کنکور ۹۷ :  شما از تابستان سال گذشته فرصت داشتید تا برای کنکور آماده شوید؛ و هر کدامتان در یک بازه زمانی استارت مطالعاتی خودتان را زده‌اید و تا الان پیش آمده‌اید. در طول مسیر با توجه به ویژگی‌های زمانی که وجود داشت استراتژی های مختلفی به کار گرفتید. امروز می‌خواهیم با ذکر نکات مهم شما را تا آخر مسیر همراهی کنیم تا تمام تلاش‌های شما به نتایج قابل قبول ختم شود.

در هفته‌‌ی اول بهتر است :

۱- هر شب به مدت چند دقیقه تمام کارهایی را که در جلسه‌‌ی کنکور انجام خواهیم داد را با خودمان مرور کنیم، یعنی همان شیوه‌‌ی مدیریت زمان؛ این‌‌کار باعث می‌شود عادت‌‌های لازم در جلسه‌‌ی کنکور ملکه‌‌ی ذهن‌‌مان بشود.دو هفته آخر کنکور ۹۷

۲- خواب شبانه‌‌ی خودشان را تنظیم کنیم یعنی حداکثر ساعت یازده شب بخوابیم و صبح ساعت ۶ از خواب بیدار شویم تا عادت خوابمان اصلاح شود.

۳- اگر عادت به صبحانه خوردن نداریمند حتماً آن را اصلاح کنیم یعنی هر روز یک صبحانه مقوی و کم حجم بخوریم تا انرژی لازم را برای برنامه‌‌ی نیم‌‌روزی داشته باشیم.

۴- سعی کنیم هر روز صبح از ساعت ۸ تا ۱۲ ظهر به طور یک روند و با استراحت‌‌های کوتاه درس بخوانیم یا آزمون بدهیم تا جسم و ذهن‌‌مان به این شرایط عادت کند. این کار باعث می‌شود تا در جلسه‌‌ی کنکور راحت‌‌تر و مسلط‌‌تر چهار ساعت زمان آزمون را سپری کنیم.

۵- از تماس و ارتباط با کسانی که موجب اضطراب می‌شوند خودداری و دوری کنیم.

۶- درس‌‌ها و مبحث‌‌هایی که فرمول و نکته‌‌های بیش‌‌تری دارند را در این یک هفته به طور سطحی نگاهی بیندازیم مانند ادبیات، دینی، فیزیک، شیمی، هندسه تحلیلی و امثال این‌‌ها؛ البته برای هر دانش‌‌آموزی شاید کمی متفاوت باشد.دو هفته آخر کنکور ۹۷

و اما در هفته‌‌ی آخر :

دو هفته آخر کنکور ۹۷ :  در این هفته کار ما کمی با هفته‌‌ی قبل تفاوت خواهد کرد که به طور کوتاه آن‌‌ها را بیان می‌کنم:

۱- مقدار مطالعه نسبت به قبل باید کم‌‌تر شود یعنی نباید بیش‌‌تر از ۸ ساعت در روز بخوانیم و چنان‌‌چه کمی کم‌‌تر هم بشود اشکال ندارد.

۲- بهتر است تست زدن خود را بسیار کم کنیم تا برای جلسه‌‌ی کنکور اشتیاق تست زدن داشته باشیم.

۳- فقط یک آزمون جامع در برنامه‌‌ی آن هفته قرار دهیم و آن را بررسی کنیم.

۴- فرمول‌‌ها و نکته‌‌ها را فقط مرور کنیم و اگر تستی را علامت‌‌دار کرده‌‌ایم به آن نگاهی بیندازیم.

۵- درس‌‌های عمومی را یک بار دیگر و با سرعت و سطحی مرور کنیم.

۶- استراحت و تفریح‌‌های خود را بیش‌‌تر کنیم البته تفریحاتی که باعث آسیب رساندن به ما نشود و هم‌‌چنین ایجاد خستگی زیادی نکند.

۷- بعد از گرفتن کارت ورود به جلسه، حتما فردای همان‌‌روز از مکان و موقعیت جلسه‌‌ی کنکور که در کارت نوشته شده دیدن کنیم.

۸- شب‌‌ها به موقع بخوابیم و حداقل در شبانه‌‌روز ۸ تا ۹ ساعت خواب کامل داشته باشیم.

۹- در روز آخر قبل از کنکور ۹۷ اگر بتوانیم مطالعات خود را کنار بگذاریم بهتر است؛ ولی اگر نتوانستیم و یا احساس نگرانی کردیم سعی کنیم بیش‌‌تر از ۳ الی ۴ ساعت در صبح درس نخوانیم و تمام بعد از ظهر و شب را استراحت کنیم تا ذهنمان برای فردای آن روز آماده باشد. اگر به غیر از این عمل کنیم خدای نکرده در روز کنکور به مشکلات اساسی برخواهیم خورد.

۱۰- وسایل مورد نیاز مانند کارت ورود به جلسه، دو تا مداد سیاه نرم، پاک‌‌کن مناسب، دستمال پارچه‌‌ای کوچک برای خشک کردن عرق دست، یک بطری آب فریز شده و مقداری شکلات مناسب را از شب قبل برای روز کنکور آماده کنیم تا چیزی جا نماند.

۱۱- حتماً شب قبل دقایقی با خدا راز و نیاز کنیم و خودمان را به خدا بسپاریم.

۱۲- اگر در هفته‌‌ی آخر به‌‌درستی استراحت کرده باشیم چنان‌‌چه شب آخر را خوب نخوابیم، در هنگام آزمون دادن به مشکل برنخواهیم خورد.

۱۲- روز کنکور حداقل ۲ ساعت قبل آزمون از خواب بیدار شویم و صبحانه‌‌ی مناسبی (کم‌‌حجم) بخوریم. به‌‌تر است از مواد غذایی مثل شیر و تخم‌‌مرغ استفاده نکنیم و نان، کره و مربا یا عسل و مقداری چای کم‌‌رنگ شیرین می‌تواند مناسب باشد.

۱۳- در محل حوزه‌‌ی امتحانی در روز کنکور درباره‌‌ی مسائل درسی با کسی صحبت نکنیم و با خودمان جزوه و خلاصه‌‌نویسی‌ها را به همراه نبریم.

۱۴- مطالبی را که دوره کرده‌‌ایم فراموش نخواهیم کرد و با دیدن سوال و گزینه‌‌های آن در آزمون به یاد تمام مطالب خواهیم افتاد.دو هفته آخر کنکور ۹۷

2 دیدگاه در “دو هفته آخر کنکور ۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *