دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد : در سال های اخیر کنکور سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است.

پس از مشخص شدن نتایج کنکور داوطلبان زیادی با مرکز مجتمع آموزشی فرهنگی علوم تماس می گیرند و در رابطه با انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد می پرسند که آیا دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد یکی است؟ آیا انتخاب رشته هر دو در یک سایت انجام می گیرد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خیر فقط ثبت نام کنکور سراسری و آزاد و برگزاری آزمون این دو با یکدیگر ادغام گردیده است.

انتخاب رشته این دو در سایت های مجزا و در بازه زمانی مختلف انجام می شود. به دلیل تعدد تماس ها با این نوع پرسش ها، این مقاله را به دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد اختصاص داده ایم و در آن علاوه بر قرار دادن لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷ به موضوعات مهم مندرج در دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷ نیز پرداخته ایم.

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ کلیک کنید. 


لینک دانلود به محض انتشار دفترچه فعال خواهد شد.

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷

جهت انجام انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد، پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷ می بایست در بازه زمانی مقرر به سایت دانشگاه آزاد مراجعه فرمایید.

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷

چند روز بعد از مشخص شدن نتایج کنکور دانشگاه آزاد ۹۷ در مرداد ماه سال جاری، دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ منتشر می گردد که لینک دانلود آن در ادامه همین صفحه قرار داده شده است.

در حال حاضر زمان دقیق انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷ مشخص نیست ولی می توان گفت که زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷ مرداد ماه سال جاری خواهد بود. به محض اطلاع از زمان دقیق انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷ در همین صفحه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۷

در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ سهمیه مناطق، سهمیه شاهد، رزمندگان و ایثارگران موثر می باشد ولی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد سهمیه مناطق تاثیری ندارد اما در عوض سهمیه ای به نام سهمیه بسیج فعال وجود دارد که در این قسمت به تفضیل به تمامی سهمیه های موثر در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ اشاره خواهیم کرد.

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

نحوه سهمیه بندی در کنکور

در کنکور سراسری داوطلبان بر اساس سهمیه خود به چند دسته ی سهمیه مناطق ، سهمیه رزمندگان ، سهمیه ایثارگران ، سهمیه خانواده شهدا و سهمیه بهیاران تقسیم بندی می گردند.

تاثیر سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷

سهمیه ایثارگران در انتخاب رشنه دانشگاه آزاد به دو صورت به داوطلبان اختصاص می یابد. یکی سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد که در صورت وجود ظرفیت ۲۵ درصد از ظرفیت کل دانشگاه ها به این داوطلبان اختصاص می یابد و دیگری سهمیه ایثارگران ۵ درصد است که در صورت وجود ظرفیت، ۵ درصد از ظرفیت کل دانشگاه ها نیز به این گروه از داوطلبان اختصاص می یابد. شرط تعلق این سهمیه ها این است که این داوطلبان بایستی ۷۰ درصد تراز آخرین فرد قبولی در سهمیه آزاد را کسب نمایند.

تاثیر سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ 

یکی از سهمیه های موثر در انتخاب رشته دانشگاه آزاد سهمیه بسیج فعال است. چنانچه داوطلبان در رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی ۹۵ درصد تراز آخرین فرد پذیرفته شده و در سایر رشته ها ۹۰ درصد تراز آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه عادی ( آزاد ) را کسب کنند در صورت وجود ظرفیت رشته محل مربوطه پذیرفته شوند.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷


نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ در شهریور ماه بر روی سایت دانشگاه آزاد azmoon.org قرار می گیرد.

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کنکور ۹۷,تاثیر کدام سهمیه در انتخاب رشته کنکور ۹۷ بیشتر است ؟ ,تاثیر سهمیه بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷,تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷,آشنایی با کارنامه کنکور سراسری ۹۷,کنکور ریاضی,انتخاب رشته,انتخاب رشته کنکور ریاضی,کارنامه کنکور ریاضی,سهمیه های کنکور ریاضی,رتبه قبولی کنکور ریاضی,انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۷,دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *