تمدید مهلت ثبت نام آزمون آزمایشی ۳۱ فروردین ۹۷ سنجش

 قابــل توجــه داوطلبان علاقمند به شرکت درآزمون آزمایشی سنجش  ۳۱ فروردین ۹۷ 

 زمان ثبت نام این آزمون تا ساعت ۸ صبح روز سه شنبه مورخ ۹۷/۰۱/۱۴ تمدید شد

تمدید مهلت ثبت نام آزمون آزمایشی مورخ ۳۱ فروردین ۹۷ سنجش

آزمون‌های آزمایشی سنجشِ یازدهــم

ویژه دانش آموزان پایه یازدهم

طی سال­های اخیر و براساس مصوبات مراجع قانونی مربوطه، سوابق تحصیلی سال یازدهم متوسطه نقش تعیین کننده­ای در سرنوشت داوطلبان آزمون سراسری دانشگاه­ ها و مؤسسات آموزش عالی ایفا نموده است، بطوریکه سوابق تحصیلی سال یازدهم متوسطه داوطلبان آزمون سراسری هم اکنون یکی از عوامل مهم تعیین کننده کیفیت رشته محل قبولی داوطلب در آزمون سراسری می­ باشد.

شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش کشور با استفاده از بیش از دو دهه تجربه در طراحی و برگزاری آزمون­های آزمایشی برای آمادگی دانش آموزان دوره متوسطه، برای سال تحصیلی  (۹۷-۹۶) اقدام به طراحی آزمون­های تابستانه، مرحله­ ای و جامع برای جامعه هدف دانش آموزان سال یازدهم متوسطه(سال دومکه امتحانات نهایی را در پیش دارند نموده است. این آزمون­ها با ماهیتی جدید از نظر محتوا، بودجه­ بندی و اجرا گامی مهم در جهت پاسخگویی به نیاز موجود در این زمینه می­ باشد که امید است مورد توجه دانش آموزان عزیز سال یازدهم متوسطه و همچنین مشاوران و دست­ اندرکاران دبیرستان­ها قرار گیرد.

:آزمون­های سنجش ِ یازدهم دارای ویژگی­ های زیر می­ باشد

* ارائه سؤالات مفهومی تستی که ضمن آماده نمودن دانش آموزان برای شرکت در امتحانات ترم اول و نهایی سال یازدهم، زمینه آشنایی و مهارت این عزیزان را برای پاسخگویی به سؤالات آزمون­ سراسری سال بعد، برای دانش آموز فراهم می­ نماید.

* بودجه بندی منابع درسی براساس برنامه درسی دبیرستان­ها.

* ارائه کارنامه تحلیلی پیشرفت تحصیلی در هر آزمون و مقایسه با آزمون­های قبل.

* ارائه گزارش­ های تحلیلی، مقایسه­ ای و مدیریتی برای دبیرستان­هایی که دانش­آموزان سال یازدهم خود را بصورت گروهی در این آزمون­ها شرکت می­ دهند.

* ارائه نتیجه نمرات آزمون به شرکت کنندگان بلافاصله پس از پایان هر آزمون.

:نحوه زمان بندی آزمون­ها به شرح جدول زیر است

آزمون­های آزمایشی تاریخ برگزاری آزمون مهلت ثبت­ نام اینترنتی
تابستانه اول تابستانه روز جمعه مورخ ۹۶/۴/۳۰ آزمون برگزار گردید.
دوم تابستانه روز جمعه مورخ ۹۶/۵/۲۰ آزمون برگزار گردید.
سوم تابستانه روز جمعه مورخ ۹۶/۶/۱۰ آزمون برگزار گردید.
مرحله ای مرحله ۱ روز جمعه مورخ ۹۶/۸/۱۲ آزمون برگزار گردید.
مرحله ۲ روز جمعه مورخ ۹۶/۹/۳ آزمون برگزار گردید.
مرحله ۳ روز جمعه مورخ ۹۶/۹/۲۴ آزمون برگزار گردید.
مرحله ۴

(جمع بندی نیمسال اول)

روز جمعه مورخ ۹۶/۱۱/۶ آزمون برگزار گردید.
مرحله ۵ روز جمعه مورخ ۹۶/۱۱/۲۷ آزمون برگزار گردید.
مرحله ۶ روز جمعه مورخ ۹۶/۱۲/۱۸ آزمون برگزار گردید.
جامع جامع نوبت اول (پایه) روز جمعه مورخ ۹۷/۱/۳۱ تا ساعت ۸ صبح روز سه شنبه مورخ ۹۷/۰۱/۱۴تمدید شد.
جامع نوبت دوم روز جمعه مورخ ۹۷/۲/۲۱ تا روز سه­ شنبه مورخ ۹۷/۲/۴

:نحوه برگزاری آزمون‌های آزمایشی سنجشِ یازدهم

این آزمون‌ها در ۳ فاز کلی«تابستانه، مرحله‌ای و جامع» و در ۱۱ نوبت برگزار می‌شوند. فاز اول، آزمون‌های تابستانه بوده که در ۳ نوبت برگزار خواهند شد. هدف اصلی آزمون‌های تابستانه، بررسی و مرور کلی مطالب کتاب­های درسی پایۀ دهم خواهد بود. فاز دوم، آزمون‌های مرحله‌ای بوده که در ۶ نوبت برگزار خواهند شد. هدف کلی این آزمون‌ها، بررسی و نگاه دقیق‌تر به مطالب کتاب‌های درسی پایۀ یازدهم و ارزیابی پیشرفت تحصیلی دانش­ آموزان در طول سال تحصیلی است. در این میان، آزمون ویژه­ ای(آزمون مرحلۀ ۴) در نظر گرفته شده است که در پایان امتحانات نیمسال اول، در تاریخ ۱۳۹۶/۱۱/۶ برگزار خواهد شد و هدف آن، جمع بندی مطالب نیمسال اول می‌باشد که پس از امتحانات تشریحی نیمسال اول برگزار خواهد شد و بر اساس آن، آمادگی دانش‌آموزان براساس پرسش‌های چهارگزینه‌ای استاندارد مرتبط با مطالب این نیمسال تحصیلی مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهد گرفت. فاز سوم، آزمون‌های جامع بوده که در ۲ نوبت برگزار خواهند شد. هدف این آزمون­ها، آشنایی کامل دانش­ آموزان با پرسش­ های چهار گزینه­ ای همسو و مرتبط با سوالات امتحانات خرداد ۱۳۹۷ و به نوعی، مقدمۀ آمادگی برای کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ می­ باشد.

آزمون های مرحله ای براساس تقسیم بندی منابع درسی برگزار می شود؛ به طوری که در هر مرحله از آزمون طبق تقسیم بندی‌های انجام شده، از داوطلبان امتحان به عمل می آید؛ علاوه بر این، در آزمون هر مرحله از قسمت یا قسمت های مربوط به مراحل قبل نیز امتحان گرفته می شود؛ لیکن در هر مرحله، سؤالات امتحانی با تأکید بر منابع مربوط به همان مرحله طراحی می شود (برای مثال، در مرحله سوم آزمون، قسمت­ های مربوط به آزمون اول و دوم هم منظور شده است؛ با این تأکید که بیشتر سؤالات از قسمت سوم خواهد بود.)

پس از برگزاری هریک از آزمون­های مرحله­ ای و همچنین آزمون جامع، کارنامه­ ای با اطلاعات بسیار مفید و ارزنده شامل نمره خام دروس، میانگین نمرات خام نفرات برتر، رتبه در هر درس و رتبه کل در مقایسه با داوطلبان شهر، استان و کشور و نمره کل عمومی و اختصاصی در زیرگروه­های آزمایشی و…. دراختیار داوطلبان قرار می­ گیرد تا داوطلبان براساس اطلاعات مندرج در این کارنامه­ ها از میزان آمادگی خود در هر مرحله از آزمون آگاهی یافته و نسبت به رفع نقاط ضعف خود تا برگزاری آزمون مرحله بعد اقدام نمایند و در نهایت نیز با شرکت در آزمون­­ها آمادگی لازم را برای شرکت در امتحانات نهایی سال ۱۳۹۷ کسب می­ نمایند.

 کارنامه نتایج هر نوبت از آزمون­های آزمایشی سنجشِ یازدهم در عصر روز برگزاری هرآزمون از طریق سایت اینترنتی شرکت به نشانیwww.sanjeshserv.ir  منتشر می­ گردد. ضمناً به اطلاع دانش­­ آموزان می­ رساند که محاسبه نمره کل آزمون­های آزمایشی براساس آخرین مصوبات و ضوابط سازمان سنجش آموزش کشور در ارتباط با آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ عمل خواهد شد. همچنین نمره آزمون دروس عمومی و اختصاصی همانند آزمون سراسری و براساس نمره آزمون عمومی (با توجه به ضرایب) به علاوه سه برابر نمره آزمون اختصاصی (با توجه به ضرایب) تقسیم بر مجموع کل ضرایب محاسبه می­ شود، که این امر می­ تواند تجربه مناسبی برای دانش­آموز در ارتباط با شرکت در آزمون سراسری سال بعد باشد.


:زمان و نحوه توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آزمون‌های سنجشِ یازدهم

کارت ورود به جلسه آزمون­های آزمایشی سنجشِ یازدهم برای کلیه داوطلبان سراسر کشور از روز سه­ شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طریق سایت اینترنتی شرکت تعاونی خدمات آموزشی به نشانی: www.sanjeshserv.ir توزیع می­ گردد و داوطلبان با مراجعه به سایت اینترنتی فوق الذکر نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه خود اقدام می­ نمایند.

 

:شهریه آزمون­های آزمایشی سنجشِ یازدهم

شرکت تعاونی خدمات آموزشی سازمان سنجش همچون سنوات گذشته برای متقاضیان بیش از یک نوبت آزمون تخفیفاتی در نظر گرفته است که این امکان را میسر می ­نماید تا در صورت افزایش تعداد مراحل از تخفیفبیشتری بهره­ مند گردند و در این جهت برای سال ۹۷-۹۶ شیوه اعمال تخفیف شهریه آزمون را برای متقاضیان بیش از یک آزمون در جهت رفاه حال داوطلبان عزیز به کار گرفته تا ضمن تجمیع فرآیند ثبت­ نام برای هر یک از دانش آموزان در کلیه مراحل، امکان پرداخت شهریه کمتری برای ثبت­ نام فراهم شود.

جدول شهریه آزمون­های آزمایشی سنجشِ یازدهم

 توجه:   تمامی مبالغ به ریال می باشد

یک نوبت آزمون جامع ۳۲۰/۰۰۰
دو نوبت آزمون جامع ۶۳۰/۰۰۰

 

 

 

  

با توجه به جدول شهریه فوق و هزینه­ های ثبت­ نام مندرج در آن، این امکان نیز فراهم گردیده است تا داوطلبان عزیز در صورت تمایل بتوانند آزمون­ های سنجشِ یازدهم را به تعداد مورد نیاز و دلخواه، انتخاب و ثبت­ نام نمایند؛ به­ عنوان مثال، داوطلب می­ تواند متقاضی ۳ نوبت آزمون مرحله­ ای و یک نوبت آزمون جامع باشد.

البته باتوجه به اینکه آزمون­ های آزمایشی سنجش، مجموعه آزمون­ هایی است که هر یک مکمل دیگری است و شرکت در تمامی آنها، داوطلب را گام به گام آماده تر می­ نماید لذا توصیه می­ شود داوطلبان عزیز در کلیۀ آزمون­ های جامع بطور یکجا ثبت­ نام نمایند.

شایان ذکر است داوطلبان برای استفاده بیشتر از تخفیف پلکانی بهتر است از تعداد مراحل و نوبت­ های بیشتری از آزمون­ ها را خریداری نمایند تا ضمن برخورداری از تعداد آزمون­ های آزمایشی سنجشِ یازدهم از تخفیف بالاتری نیز بهره­ مند شوند. بدیهی است مطلوب­ترین حالت ثبت­ نام برای داوطلبان از نظر هزینه پرداختی، ثبت­ نام یکجا در ۲نوبت آزمون (جامع) می­ باشد که در این صورت با احتساب تخفیف ویژه  ۱۰/۰۰۰ریالی، متوسط شهریه هر آزمون ۳۱۵/۰۰۰ ریال و مجموعاً ۶۳۰/۰۰۰ ریال است.

ضمناً به اطلاع داوطلبان می­ رساند که در هنگام ثبت­ نام و پس از انتخاب نوبت­ های آزمون توسط داوطلب، برنامه ثبت­ نام اینترنتی به­ طور خودکار، وجه را با احتساب تخفیف محاسبه می­ نماید.

:نحوه ثبت‌نامآزمون­های آزمایشی سنجشِ یازدهم

پرداخت اینترنتی: داوطلبان علاقمند به شرکت در آزمون‌های آزمایشی سنجشِ یازدهم در سراسرکشور می‌توانند از روز شنبه مورخ ۹۶/۰۳/۲۷ با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب و مراجعه به سایت شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjeshserv.ir نسبت به ثبت­ نام اقدام و کد رهگیری دریافت نمایند.

:نکته مهم

لازم به ذکر است که خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت­ نام نشان دهنده ثبت­ نام نهایی داوطلب نبوده و لازم است بعد از خرید کارت اعتباری (دریافت شماره پرونده و شماره رمز) به لینک ثبت­ نام مراجعه نموده و  ثبت­ نام خود را نهایی و شماره پرونده و کدپیگیری ۱۶ رقمی دریافت نماید.

داوطلبان گرامی پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت­ نام در صورت داشتن هر گونه سؤال در خصوص شرایط و ضوابط ثبت­ نام می ­توانند با خط ویژه ۴۲۹۶۶-۰۲۱ (صدای داوطلب) تماس حاصل نمایند. ساعات تماس: صبح ۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰ و عصر ۱۳:۳۰ الی ۱۶:۰۰

 

ثبت نام گروهی از طریق مدارس: دبیرستان­هایی که مایل هستند برای سهولت ثبت­ نام به صورت یکجا از دانش آموزان خود ثبت­ نام به عمل آورند بعد از مطالعه دقیق دستورالعمل ثبت­ نام مدارس همکار، در صورت داشتن هر گونه سؤال، می­ توانند در ساعات تماس: صبح ۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰ و عصر ۱۳:۳۰ الی ۱۶:۰۰ با شماره تلفن­ های ۸۸۸۴۴۷۹۱ الی ۸۸۸۴۴۷۹۳ تماس حاصل نمایند.

 

:نکات مهم

۱- ثبت‌نام کلیه نوبت­ ها و مراحل آزمون­ ها از جمله آزمون جامع نیز در این مرحله انجام می‌شود و توصیه می­ شود جهت برخورداری از حداکثر تخفیف در شهریه پرداختی، ثبت­ نام در کلیه مراحل درخواستی را یکجا انجام دهید.

۲- وجه پرداخت شده بابت ثبت­ نام به هیچ عنوان قابل استرداد نیست؛ لذا داوطلبان در این خصوص دقت لازم را به عمل آورند.

:ثبت نام حضوری 

ثبت نام برای کلیه داوطلبان سراسر کشور از طریق سایت اینترنتی به نشانی 

www.sanjeshserv.ir

امکان پذیر است و دفتر مرکزی شرکت به نشانی: تهران، پل کریم خان زند، خیابان شهید

نژادکی، روبروی کلانتری سنایی، پلاک ۳۰، تلفن: ۸۸۳۲۱۴۵۵ نیز آماده ثبت نام  مراجعان در ساعات اداری است.

راهنمای نحوه ثبت­ نام  اینترنتی آزمون­ های آزمایشی سنجشِ یازدهم

 مراحل ثبت­ نام

گام اول: پرداخت مبلغ ثبت نام و دریافت شماره پرونده و رمز عبور (پرداخت از طریق کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب و به صورت اینترنتی می باشد)

گام دوم: تکمیل فرم ثبت نام (در سایت ارائه شده: لینک ثبت­ نام آزمون­ های آزمایشی سنجش – ثبت­ نام جدید).

گام سوم:  دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی ثبت نام.

 

 

 

 

 

 

 

منبع: سایت سازمان سنجش 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *