انتخاب رشته کنکور ۹۷

انتخاب رشته کنکور ۹۷

انتخاب رشته کنکور ۹۷ : ماراتن کنکور سراسری در هر مرحله از حساسیت و اهمیت ویژه ای برخوردار است و حال که مرحله پایانی یعنی انتخاب رشته رسیده ایم حساس ترین مرحله را در پیش رو داریم . بعد از مرحله اعلام نتایج کنکور سراسری ، متقاضیان کنکور ۹۷ آماده می شوند تا در انتخاب رشته کنکور سراسری شرکت نمایند . در انتخاب رشته کنکور ۹۷ که به صورت مجزا از انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ انجام می شود ، برای همه داوطلبان شرکت کننده در گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی، انسانی ، هنر و زبان امکان انتخاب ۱۵۰ کد رشته داده می شود . در نظر داریم با ارائه توضیحاتی از کارنامه کنکور سراسری، تاثیر سهمیه ها و تاثیر بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ شما را برای انجام انتخاب رشته موفق و با شانس قبولی بالا راهنمایی نماییم .

انتخاب رشته کنکور 97
انتخاب رشته کنکور 97

انتخاب رشته کنکور ۹۷

درک صحیح از کارنامه کنکور سراسری ۹۷ به انجام انتخاب رشته موفق کمک خواهد کرد . 

آشنایی با کارنامه کنکور سراسری ۹۷

انتخاب رشته کنکور ۹۷ :‌ داشتن اطلاعاتی از کارنامه کنکور سراسری و درک صحیحی از تعابیر به کار رفته در آن می تواند به شما برای انجام انتخاب رشته ای صحیح و با شانس قبولی بالا کمک نماید .

آنچه از کارنامه کنکور برای انتخاب رشته کنکور سراسری اهمیت دارد ، رتبه در سهمیه و رتبه کشوری می باشد و در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تراز یا همان نمره کل آزمون معیار انتخاب رشته می باشد .

بنابراین هرداوطلب با داشتن اطلاعات کافی از رتبه در سهمیه و رتبه قبولی و تراز موثر می تواند با دید بهتری نسبت به انتخاب رشته اقدام نماید .

تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷

انتخاب رشته کنکور ۹۷: سوالی که برای خیلی از داوطلبان ثبت نام کنکور ۹۷ در زمان انتخاب رشته ایجاد می شود ، سهمیه ها و میزان تاثیر آنها می باشد .

همه داوطلبان کنکور سراسری ، مشمول یکی از سهمیه های مناطق ، ایثارگران ، بهیاران ، رزمندگان و ... می شوند و امکان استفاده همزمان از دو سهمیه در کنکور سراسری وجود ندارد .

اکثر متقاضیان کنکور ۹۷ مشمول سهمیه مناطق یعنی یکی از سهمیه های منطقه یک ، منطقه دو و یا منطقه سه می شوند که هرکدام از این سهمیه ها تاثیر مجزایی در نتیجه آزمون داوطلبان دارد .

تاثیر کدام سهمیه در انتخاب رشته کنکور ۹۷ بیشتر است ؟

تاثیر سهمیه بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷

در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ با اصطلاحی به نام بومی گزینی مواجه هستید که در ستون مقابل برخی رشته ها نوع گزینش آن قطبی ، استانی ، ناحیه ای و یا کشوری درج شده است .

بومی گزینی در واقع به این معناست که در برخی رشته محل ها اولویت با داوطلبانی است که در آن بوم قرار می گیرند .

تاثیر بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری اعمال می شود که برای انتخاب رشته همه رشته های ریاضی و تجربی و انسانی و هنر و زبان موثر می باشد.

علی الخصوص در انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان . ولی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، بومی گزینی تاثیرگذار نخواهد بود .

سایت انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷

کنکور سراسری پروسه مهمی است که علاوه بر برنامه ریزی دقیق و مناسب برای مطالعه ، نیازمند اطلاعاتی در زمینه نحوه صحیح انتخاب رشته است .

اولین قدم در نحوه صحیح انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ ، وارد کردن اطلاعات در صفحه اصلی سایت انتخاب رشته است.

مجاز شدگان ، پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۷ و انتخاب رشته های مورد علاقه خود از دفترچه انتخاب رشته ، می بایست در نیمه دوم مرداد ۹۷ ، به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و در بالای صفحه سمت راست ، روی گزینه سراسری کلیک کنند ،

سپس صفحه ای باز می شود که در این صفحه لینک انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ فعال می شود . لازم به ذکر است انتخاب رشته کنکور ۹۷ همانند سال های گذشته صرفا اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org ذکر شده صورت خواهد گرفت.

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷

بعد از برگزاری آزمون و اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۷ ، داوطلبان مرحله مهم و حساس انتخاب رشته را پیش رو دارند . داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته کنکور ۹۷ شدند در زمان انتخاب رشته کنکور ۹۷ که حدودا در دهه دوم مرداد ۹۷ برگزار می شود از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org می توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند .

در این بازه زمانی ، داوطبین با توجه به توضیحات کارنامه کنکور سراسری خود می توانند ۱۵۰ رشته از دانشگاه های دولتی ( روزانه ، نوبت دوم ، پردیس خودگردان ) ، دانشگاه پیام نور و یا دانشگاه غیر انتفاعی انتخاب کنند و نکته حائز اهمیت این است که انتخاب رشته کنکور ۹۷ به صورت مجزا از انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ انجام می شود .

احتمالا طبق روال سال های گذشته شاهد تمدید مهلت زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ به مدت ۲ الی ۳ روز خواهیم بود .

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷

داوطلبان زیادی بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۷ و منتشر شدن کارنامه اولیه ، به دنبال بهترین انتخاب ها بر اساس رتبه و تراز قبولی خود هستند .

کلیه داوطلبانی که موفق به ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ شدند ، بعد از دریافت کارت ورود به جلسه و حضور در جلسه آزمون ، بر اساس توضیحات کارنامه کنکور سراسری با توجه به اینکه در کدام دوره مجاز شده اند ، می توانند پس از مطالعه و انتخاب ۱۵۰ رشته مورد علاقه خود از دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ ، فرم انتخاب رشته را در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org در نیمه دوم مرداد ۹۷ که موعد انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ است.

 تکمیل نمایند . داوطلبان می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری هیوا،‌ شانس قبولی خود را در رشته های مختلف بر اساس رتبه اکتسابی بسنجند . لازم به ذکر است انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ به صورت جداگانه و از طریق سایت Azmoon.org خواهد بود.

هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۷ در دهه دوم مرداد و پس از انتشار اطلاعیه سازمان سنجش ، مجاز شدگان باید نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند . انتخاب رشته کنکور ۹۷ فقط از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org خواهد بود و داوطلبان می توانند رشته های مورد علاقه ی خود را به صورت کاملا رایگان در سازمان سنجش ثبت نمایند . سازمان سنجش هیچ هزینه ای بابت انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ دریافت نمی کند .

البته برای داوطلبانی که در زمان ثبت نام کارت اعتباری علاقه مندی به دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی را خریداری نکرده اند و در زمان انتخاب رشته قصد انتخاب رشته محل های این دانشگاه ها را دارند این فرصت فراهم می شود که با پرداخت هزینه کارت علاقمندی به این دانشگاه ها در زمان انتخاب رشته کنکور ۹۷ ، این دانشگاه ها را نیز در انتخاب های خود وارد کنند . بعد از این داوطلبان منتظر اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۷ خواهند بود.

شرایط محرومیت در کنکور سراسری ۹۷

محرومیت از کنکور سراسری و دوره های روزانه به کسانی تعلق می گیرد که در انتخاب رشته شرکت کرده و در دانشگاه و رشته روزانه پذیرفته شده اند ولی جهت انجام ثبت نام، به دانشگاه مراجعه نکرده اند و یا در دانشگاه ثبت نام کرده اند ولی در شروع ترم به دانشگاه مراجعه نکرده و مشغول به تحصیل نشده اند.

این دسته از داوطلبان دیگر نمی توانند در کنکور سراسری سال آینده شرکت کنند. اگر شما جزء آن دسته از داوطلبانی هستید که در کنکور سراسری شرکت کرده و در دانشگاه دولتی روزانه قبول شده اید و قصد ادامه تحصیل در دانشگاه محل قبولی خود را ندارید می توانید در زمان تعیین شده با ثبت درخواست در سایت سازمان سنجش کشور محرومیت خود را از کنکور سراسری ۹۷ رفع کنید.

انتخاب رشته کنکور ۹۷,تاثیر کدام سهمیه در انتخاب رشته کنکور ۹۷ بیشتر است ؟ ,تاثیر سهمیه بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷,تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷,آشنایی با کارنامه کنکور سراسری ۹۷,زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷,


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *