اعلام نتایج کنکور ۹۷

اعلام نتایج کنکور ۹۷

ااعلام نتایج کنکور ۹۷ : کنکور سراسری ۹۷ در روزهای ۷ و ۸ تیر ماه در سراسر کشور و با ثبت نام یک میلیون و ۱۱ هزار و ۸۵ داوطلب برگزار خواهد شد . طبق آمار اعلامی سازمان سنجش تعداد شرکت کنندگان کنکور ریاضی ۱۴۴ هزار و ۴۳۷ نفر ، کنکور تجربی ۶۴۲ هزار و ۲۲۸ نفر ، کنکور انسانی ۲۰۴ هزار و ۹۳۶ نفر ، کنکور هنر ۱۲ هزار و ۲۴۹ نفر و کنکور زبان های خارجی ۷ هزار ۵۳۴ نفر می باشد . نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۷ دهه دوم مرداد اعلام خواهد شد و داوطلبان در دهه دوم مرداد مهلت خواهند داشت که در انتخاب رشته ۹۷ شرکت کنند . به ایستگاه پایانی کنکور ۹۷ نزدیک می شویم . درحال حاضر از آنجایی که نتایج بصورت اینترنتی منتشر می شود در نظر داریم راهنمای نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۷ را به داوطلبان ارائه کنیم .

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۷

بر طبق روند سال های گذشته احتمالا نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۷ در نیمه دوم مرداد اعلام خواهد شد که داوطلبان با در دست داشتن مدارک ثبت نامی خود و مراجعه به سایت سازمان سنجش می توانند کارنامه اولیه کنکور سراسری خود را دریافت نمایند . زمان دقیق اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۷ در این بخش اعلام خواهد شد . 

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ حدود یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۷ می باشد که داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش در بخش انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ میتوانند کد رشته های انتخابی خود را وارد نمایند .

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۷

نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۷ و انتخاب رشته بر طبق روند سال های گذشته در نیمه دوم شهریور ماه خواهد بود که زمان دقیق آن پس از اعلام از سوی سازمان سنجش اطلاع رسانی خواهد شد . جهت دریافت نتیجه انتخاب رشته آزمون سراسری ۹۷ با مراجعه به سازمان سنجش و وارد نمودن اطلاعات ثبت نامی خود میتوانید نتایج را مشاهده نمایید .

اعلام نتایج کنکور ۹۷

نتایج نهایی پذیرفته شدگان کنکور ۹۷ نیمه دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد

نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۷

اعلام نتایج کنکور ۹۷ :‌ تایج کنکور سراسری ۹۷ از طریق سایت سازمان سنجش و بصورت اینترنتی در اختیار داوطلبان کنکور سراسری قرار می گیرد . برای مشاهده نتایجباید ابتدا به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنید . در قسمت راست صفحه روی لینک " سراسری " کلیک کرده و سپس روی لینک " سیستم اعلام نتایج آزمون سراسری ۱۳۹۷ " کلیک کنید . در مرحله بعدی صفحه زیر را در مقابل خود خواهید دید که هر داوطلب می تواند با سه روش کارنامه اولیه خود را مشاهده کند . ​

نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۷ :

اعلام نتایج کنکور 97

مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۷ با شماره داوطلبی و شماره شناسنامه

اعلام نتایج کنکور ۹۷: در روش اول ، داوطلبان می توانند با وارد کردن شماره داوطلبی و شماره شناسنامه  نتیجه کنکور سراسری ۹۷ را مشاهده کنند . شماره داوطلبی هر داوطلب هم در کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۷ و هم بر روی صندلی آزمون درج شده بود . اگر به شماره داوطلبی خود دسترسی ندارید می توانید با استفاده از روش بعدی نتایج کنکور ۹۷ را مشاهده کنید.

نتایج کنکور۹۷ از طریق سایت سنجش و بصورت اینترنتی قابل مشاهده خواهد بود 

مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۷ با شماره پرونده و شماره شناسنامه

در این روش هم علاوه بر اطلاعات شخصی نیاز به داشتن شماره پرونده است . شماره پرونده در رسید ثبت نام کنکورسراسری ۹۷ که در پایان مراحل ثبت نام از سایت سازمان سنجش دریافت گردید موجود است .

مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۷ با اطلاعات فردی

در این روش داوطلبان می توانند در صورتی که به شماره پرونده و شماره داوطلبی خود دسترسی ندارند ، با وارد کردن اطلاعات فردی از قبیل نام و نام خانوادگی و شماره شناسنامه و سال تولد ، وارد سیستم اعلام نتایج شده و نتیجه آزمون خود را مشاهده کنند.

مشاهده نتایج کنکور ۹۷ بدون داشتن اطلاعات ثبت نام

همانطور که مشاهده کردید هر داوطلب برای مشاهده کارنامه خود باید حداقل یا شماره داوطلبی داشته باشد یا شماره پرونده . حال اگر داوطلبی به هیچ کدام از این ها دسترسی نداشت باید چه کند ؟ این داوطلبان باید با مراجعه به سایت سنجش وارد قسمت پاسخگویی شوند و با ایجاد یک حساب کاربری ، درخواست بازیابی شماره پرونده و داوطلبی خود را دهند . سیستم پاسخگویی سازمان سنجش بصورت آنلاین در پاسخ به این درخواست ، شماره پرونده و شماره داوطلبی متقاضی را نمایش می دهد که می توان با استفاده از آن به لینک اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۷مراجعه و کارنامه خود را دریافت کرد .

جدول زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۷

در جدول زیر زمان اعلام نتایج اولیه و نهایی و انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ را نیز میتوانید مشاهده نمایید .اعلام نتایج کنکور 97

انتخاب رشته کنکور ۹۷,تاثیر کدام سهمیه در انتخاب رشته کنکور ۹۷ بیشتر است ؟ ,تاثیر سهمیه بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷,تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷,آشنایی با کارنامه کنکور سراسری ۹۷,اعلام نتایج کنکور ۹۷


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *