محدوده بندی آزمون های حضوری سال تحصیلی ۹۷-۹۶ گزینه دو

محدوده بندی آزمون های حضوری سال تحصیلی ۹۷-۹۶ گزینه دو

اطلاعیه ها و اصلاحیه ها – محدوده بندی آزمون های حضوری سال تحصیلی ۹۷-۹۶ گزینه دو

اجزای اصلی آزمون های سال تحصیلی ۹۷-۹۶ – ویژه داوطلبان آزمون سراسری ۹۷


   ۱۴ مرحله آزمون آزمایشی حضوری

آزمون های حضوری سال تحصیلی ۹۷-۹۶ گزینه دو : برگزاری آزمون آزمایشی حضوری اصلی‌ترین برنامۀ مؤسسۀ گزینه‌دو برای آمادگی داوطلبان آزمون سراسری ۹۷ است. این آزمون‌ها در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ در ۱۴ مرحله از ابتدای سال تحصیلی تا آزمون سراسری ۹۷ برنامه‌ریزی شده است. برنامه و محدودۀ این آزمون‌ها به‌گونه‌ای تنظیم شده است تا داوطلبان این آزمون آمادگی کافی را برای شرکت در آزمون سراسری کسب نمایند و تمام مباحث مربوط به این آزمون را در طول سال تحصیلی مطالعه و مرور کنند. با استفاده از نتایج و مشاورۀ تحصیلی انفرادی هوشمند (اینترنتی) این آزمون‌ها نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی نمایند و برای برطرف کردن نقاط ضعف و نیز تقویت نقاط قوت برنامه‌ریزی نمایند.
طراحی سؤالات این آزمون‌ها توسط دبیران مجرب  و در یک فرآیند علمی صورت می‌پذیرد. نتیجۀ این فرآیند طراحی، سؤالاتی استاندارد و با کیفیت است که می‌تواند آموخته‌های داوطلبان را به‌خوبی ارزیابی کند. گواه این ادعا مطابقت حدود۸۰ درصدی سؤالات آزمون‌های مؤسسه با سؤالات آزمون سراسری در سال‌های گذشته است.
علاوه بر سؤالات استاندارد، داوطلبان آزمون‌های گزینه‌دو با بزرگترین جامعۀ آماری موجود (جامعۀ آماری آزمون سراسری سال گذشته) مقایسه می‌شوند و از جایگاه خود در آن جامعۀ آماری مطلع می‌گردند تا با استفاده از این بتوانند برای رسیدن به اهداف خود برنامه‌ریزی نمایند.
همچنین پس از آزمون، داوطلبان کارنامه ای از عملکرد خود و نیز دفترچۀ پاسخ تشریحی آزمون را دریافت می نمایند.
   دفترچه پاسخ تشریحی

همراه تمام آزمون های حضوری یک دفترچه ارائه می‌شود که حاوی پاسخ تشریحی سؤالات آزمون است. در این دفترچه علاوه بر پاسخ تشریحی سؤالات آزمون، شناسنامه سؤالات نیز در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

 

   کارنامه

شرکت‌کنندگان در آزمون‌های گزینه‌دو ساعاتی پس از شرکت در آزمون، می‌توانند کارنامۀ اولیه شامل درصدها و تخمین رتبه و نمره را از طریق وب‌سایت مؤسسه دریافت نمایند. این کارنامه از طریق پیامک نیز به آن‌ها ارسال خواهد شد.
پس از تکمیل جامعه آماری آزمون، دانش‌آموزان می‌توانند از طریق وب‌سایت مؤسسه کارنامۀ آزمون خود را به‌طور کامل مشاهده نمایند. این کارنامه شامل اطلاعات جامعی از وضعیت پاسخ‌گویی داوطلب و سایر شرکت‌کنندگان در آزمون است. در جداول این کارنامه میانگین درصد و تراز دانش‌آموزان کشور و نیز نفرات برتر آزمون ارائه شده است. این اعداد معیار خوبی برای مقایسه دانش‌آموز با سایر شرکت‌کنندگان در آزمون است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *