آزمون سنجش ۱ تیر ۹۷

توضیحات کارنامه کنکور

انتخاب رشته کنکور سراسری یک امر مهم و حساس است و باید با دقت بسیار زیادی انجام شود چرا که با اشتباه در انتخاب رشته یقینا آینده تحصیلی و حتی ممکن است آینده شغلی شما تغییر کند. جهت انجام یک انتخاب رشته ایده آل بایستی چند فاکتور را قبل از انجام انتخاب رشته مدنظر قرار دهید. یکی از این فاکتورها مطالعه کامل و دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ است و فاکتور دیگر اطلاع کامل از مندرجات کارنامه کنکور سراسری است و یکی دیگر از فاکتورهای مهم قبل از انجام انتخاب رشته انجام مشاوره انتخاب رشته کنکور با یک مشاور خبره و با تجربه می باشد.

آزمون سنجش 1 تیر۹۷

هنگام انتخاب رشته برای دانشگاه های سراسری ، بیشتر به رتبه در سهمیه توجه کنید

توضیحات کارنامه کنکور ۹۷

در کارنامه اولیه ای که هنگام اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۷ برای شما صادر می شود اطلاعات مهمی درج شده است. این اطلاعات در ۳ قسمت جداگانه با عناوین مختلف درج شده است. این اطلاعات عبارتنداز : ۱ – اطلاعات ثبت نامی و آزمونی ۲ – اعلام علاقمندی بر اساس تقاضانامه ۳ – وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره های مختلف هر یک از گروه های آزمایشی، که در این بخش به توضیح کامل هر یک خواهیم پرداخت.

اطلاعات ثبت نامی و آزمونی

اطلاعاتی که در این قسمت درج شده است شامل موارد زیر می باشد:

شماره پرونده  – نام و نام خانوادگی – جنس – شماره شناسنامه – سال تولد – دین – زبان خارجی – سهمیه – معلولیت – معدل کتبی دیپلم – عنوان دیپلم – کد دیپلم – سال اخذ دیپلم – کد دانش آموزی دیپلم – کد منطقه اخذ دیپلم – کد دانش آموزی پیش دانشگاهی – عنوان پیش دانشگاهی – سال اخذ پیش دانشگاهی – محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی – محل اخذ دیپلم – محل اخذ سال ماقبل دیپلم – محل تولد – محل تولد – استان بومی – ناحیه بومی – قطب بومی

” در این قسمت چنانچه با مغایرتی نسبت به اطلاعات واقعی مواجه شدید حتما این مغایرت را به اطلاع سازمان سنجش و آموزش کشور برسانید. “

اعلام علاقمندی بر اساس تقاضانامه

در این قسمت مشخص شده که شما هنگام ثبت نام در کنکور سراسری ۹۷ علاقمندی خود را نسبت به غیرانتفاعی، پیام نور، کارمندی و بهیاری اعلام کرده اید یا خیر.

وضعیت مجاز به انتخاب رشته

در این قسمت علاوه بر اطلاعاتی همچون شماره داوطلبی و گروه آزمایشی مشخص شده که آیا در دوره های روزانه/ نوبت دوم – مجازی، پردیس خودگران و مازاد ظرفیت – بهیاران – دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی – رشته های پیام نور و غیرانتفاعی و همچنین در رشته های بدون کنکور پذیرفته شده اید یا خیر. چنانچه زیر هر یک از موارد مذکور عبارت ” مجاز ” نوشته شده باشد یعنی شما می توانید در آن دوره و یا دانشگاه انتخاب رشته کنید و چنانچه زیر موارد فوق عبارت ” غیر مجاز ” درج شده باشد یعنی  شما هنگام انتخاب رشته نمی توانید کد رشته های آن دوره یا دانشگاه را انتخاب کنید.

وضعیت رتبه و نمره کل داوطلب در هر زیرگروه رشته امتحانی

در این قسمت جدول دیگری نیز وجود دارد که در آن وضعیت رتبه و نمره کل شما در هر زیرگروه رشته امتحانی مشخص شده است.

  • در واقع در این قسمت میزان تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم شما در زیرگروه های مختلف مشخص شده است.
  • میزان تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی شما در زیرگروه های مختلف مشخص شده است.
  • وضعیت رتبه در سهمیه شما بین افراد شرکت کننده در رشته امتحانی شما مشخص شده است.
  • رتبه کشوری شما بدون درنظر گرفتن سهمیه در بین تمامی افراد شرکت کننده در رشته امتحانی شما مشخص گردیده است.
  • وضعیت نمره کل نهایی شما در زیر گروه های مختلف رشته امحانیتان درج گردیده است و همچنین مشخص شده که در هر زیر گروه سوابق تحصیلی شما تاثیر مثبت داشته و یا فاقد تاثیر مثبت بوده است.

” چنانچه رتبه شما نسبت به معدلی که در دوره دیپلم و پیش دانشگاهی کسب کرده اید وضعیت بدتری داشته باشد. چنانچه سوابق تحصیلی خوبی داشته باشید تاثیر مثبتی بر رتبه شما خواهد داشت. و اگر سوابق تحصیلی خوبی نداشته باشید همانطور که گفته شد زیر عبارت تاثیر سوابق تحصیلی فاقد تاثیر مثبت نوشته می شود یعنی هیچ تاثیر خوب یا بدی بر رتبه شما نخواهد داشت. “

نمرات خام دروس امتحانی گروه آزمایشی داوطلب

در این جدول درصد نمره دروس عمومی و اختصاصی شما به تفکیک هر درس مشخص شده است.

رتبه کل در سهمیه و آخرین رتبه مجاز شده در دوره های روزانه و نوبت دوم گروه آزمایشی داوطلب

در این جدول که جدول آخر موجود در کارنامه شما می باشد ماکزیمم رتبه کل زیرگروه ها، رتبه کل در سهمیه، آخرین رتبه مجاز در سهمیه ( دوره های روزانه و نوبت دوم ) و همچنین رتبه کشوری شما بدون اعمال سهمیه درج گردیده است. مهمترین بخش این جدول قسمت رتبه کل در سهمیه می باشد.مثلا اگر زیر عبارت رتبه در سهمیه عدد ۴۳۲۰ درج شده باشد نشان می دهد که بین تمامی داوطلبان هم سهمیه شما ( مناطق ۳ گانه یا شاهد و ایثارگر ) شما نفر ۴۳۲۰ شده اید. و مهمترین ملاک در انتخاب رشته توجه به رتبه در سهمیه در زیرگروه های مختلف می باشد.

55 دیدگاه در “آزمون سنجش ۱ تیر ۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *